Şaşmaz mı Mücadele ?

Ne de zor yaşamak hele de mücadele işin içine girince, küçüklüğümden beri hep mücadele içerisindeyim en çokta kendi içimde.
Yaşamımızı, kişiliğimizi keşke seçebilseydik, değiştirebilseydik.
Aslında değiştirebiliriz ama yılların birikimi varsa onu nasıl alt edip değiştiririz bilemiyorum.
Kendimi değiştirdiğimi sandım, zorluklarla mücadele ettim ama anlıyorum ki hala o yerdeyim, yıllar önce olduğum yerde, sadece bunu gizlemeye çalışmışım.
Diyeceksiniz ki bu yaşta ne mücadelesi, hayatta mücadele edilir, geçici olanlarla mücadele kolaydır ama geçmeyen ile sürekli mücadele zordur bundan kasıt zorlu bir karakter, gerçekten çok zor, yıpratıcı, yorucu...
Nice hayaller kurdum başarmak için uğraştım, beceremedim...
Şaşmaz mı mücadele?
Bir an olsun unutulup kolayca ulaşılmaz mı hayallere? Bir kere yaşayacağımız şu dünyada, hayallerden uzaklaşmak ne acı.
Çekinmek, en acısı da bu, karşısındakinden çekinmek öz güven eksikliğimi yoksa insanlara mı güvensizlik bilemiyorum.
Belki de zayıf kişilik.

Öğrendiğim tek şey var, hayat seni olgunlaştırmak ve korktuklarından emin olman için seni mücadelenin içine atıyor. Rahat insanlara hayranım ben hiç öyle olamadım.Hayat, yaşamak, ideal, hayal ne de güzel kavramlar umarım hakkıyla bu kavramları icra ederiz.
Ne kadar umutsuz konuşmuş gibi gözüksem de insan en dipte hissetmeden yükseğe çıkamaz böyle hissetmiş olsam da, benim gibi düşünen başkaları da varsa, eminim ki bunları AŞACAĞIZ.
Hayalim hayalleri yaşatmak, hepimizin bir hayali var benimde hayalim nesillerin hayallerini yaşatmak.
Bunu yapmazsak kişiliğimizin ne önemi kalır ki.
Aslında her şeyi bir kenara bırak sadece bu ana ve hayallere bak.
Yazımın sonuna gelirken son bir söz paylaşmak istiyorum "SADECE BİLGİNİN ÖNEM VERİLDİĞİ VE DEĞER KABUL EDİLDİĞİ BİR YERDE HAYALLERİN NE ÖNEMİ KALIR Kİ."
Bilgin varsa iyisin yoksa değil bu mu özetimizi, değerimizi ortaya çıkaran. Hayır dediğin olmak zorunda değil her birimiz farklıyız ve olduğumuz yaradılış ve özelliklerimizle özeliz. Aynı olup robot olmak zorunda değiliz çünkü biz BÜYÜK LÜTUF sahibiyiz. Kendine iyi bak değerli insan :)

   

Yorumlar

 1. Ne güzel bir yazı. Sen iç görüsü olan çok değerli bir gençsin Atakan. Zaman zaman içimizde fırtınalar kopar, hiçbir hayalimizi gerçekleştiremediğimizi fark ederiz. Ama belki onun da vakti vardır. Bak ben kaç yaşımdayım, hâlâ hayallerim var gerçekleştiremediğim.Umudunu hiç kesme. Farkındalık herkese nasip olan bir şey değildir.Sevgiyle gözlerinden öperim oğlum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu değerli yorumun için çok teşekkür ederim Ece Ablacığım beni çok mutlu ettin :) Sevgilerimle Ece Ablacığım: )

   Sil
 2. Bizi biz yapan yaşarken karşılaştığımız zorluklar ve bu engelleri aşmak değil midir. Geleceğin umutları, hayalleri hayalkırıklıklarımızdır. Ben kaybetmeyi severim, kazanırken kılavuzum kayıplarımdır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle size katılıyorum. Bu değerli katkıniz için teşekkür ederim.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Desteğinizi Bekliyorum

Keşf-i Blogger Etkinliği

Kaybolmak ve Yolunu Bulmak