Bir Yıldız Gibi

Gökyüzünde milyarlarca yıldız var, hepsi parıl parıl parıldıyorlar bizlerde öyleyiz hepimizin derinliklerinde gün yüzüne çıkmayı bekleyen yıldızlar var.

Bu hayatta en değerli şey sağlıktır en büyük lütuf ise düşünmektir bu ikisi olduktan sonra durmak ne acı bir durumdur.

Asla pes etmemeliyiz bir karar alıp o karar uğruna savaşmalıyız. Hepimiz birer yıldız adayıyız kimimiz yükselip zirveye ulaşacak kimimiz daha gerilerde sönük bir şekilde yerinde bulunacak.

Ne olursa olsun hepimiz birer yıldızız ve gelişerek parla malıyız.Bir konu hakkında herkes yazabilir, konuşabilir, bir fikir ortaya atabilir ancak herkesin üslubu farklıdır ve herkesin algılamak istediği tarz farklıdır bu yüzden bu var deyip gemileri karaya bağlamak olmaz, biz derin suların insanıyız, derin sulardan geçip o hayalini kurduğumuz masmavi ve yemyeşil huzur dolu adaya ulaşacağız, ulaşmak zorundayız çünkü bu bizim kendimize verdiğimiz değerdir.En ufak gözüken bir hayal bile çok kıymetli olabilir, asla hiç bir hayali küçümsememek gerek asıl önemli olan o küçük denen hayali yüceltmektir.

Yaşadığım müddetçe hep fazlasını istedim bu bir tatminsizlik mi yoksa insanın sürekli bir ilerleme içerisinde olduğu gerekli düşüncesinden mi kaynaklanıyor bilemiyorum ama fazlasını istemeli ve yükselebildiğimizce yükselmek en doğru geliyor bana.

Şuna da değinmek istiyorum ne kadar yaşadıkça gelişmeliyiz desem de bu ömür fani öbür dünya baki olan bunun içinde ideallerimize takılı kalıp onu unutmamak gerek bunu aslında kendime hatırlatmak istiyorum çünkü insan bir şeye odaklanınca asıl doğruya odaklanamıyor.Karanlık gözüken yolda aydınlık bizleriz geleceği aydınlatanlar bizleriz çünkü hepimiz birer pusula görevi görüyoruz ve bunu doğru değerlendirmemiz gerekir.Tabi hayatı hayat yapan yaşanan mücadeledir acı gözükenler, isyan sebebi olanlar da ayrı bir lezzettir.

Hepimiz değerliyiz ve birer yıldızız yapmamız gereken sadece parlamak için fırsat beklemeden bunu kendi ellerimizle elde edebilmektir.

Umarım hepimiz istediğimiz hayatı yaşar ve mutlu bir ömür süreriz.
Yorumlar

 1. Sanırım tek doğruya odaklansak yeter:).

  YanıtlaSil
 2. İçten gelişmeli insan.
  İç dünyasını bulmalı ve onu bilmeli.
  Zaten bunu yapınca Hakk onu beklediğini görecektir.
  Hakk büyük bir güç bir yaşam kaynağı herşeyin kaynağı.
  Hakk ile Hakk için yola çıkınca insan en büyük engeli ve zorluğu olan kendini de yani nefsini de yenebilir ve bu dünyadan çok ahiret alemine uygun kıvamda gelir.
  Güzel yazınız için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende bu değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

   Sil
 3. Bu hayatta en değerli şey sağlıktır en büyük lütuf ise düşünmektir bu ikisi olduktan sonra durmak ne acı bir durumdur.

  Çok doğru, ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel dile getirmişsin.Nefes almak okadar büyük bir lutüf ki malesef bunun bile coğu zaman farkında olmuyoruz.
  Birşeyi kaybetmeden değerini anlayana kadar zaman geçmiş gitmiş oluyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle bazı şeylerin kıymetini kaybetmeden anlamıyoruz. Sevgilerimle :)

   Sil
 5. Elimizdekinin kıymetini öğrenmeye başladığımızda sanırım parlamaya başlarız tıpkı bir yıldız gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Galiba öyle elimizdeki ile yetinip ona göre ilerlersek dediğiniz gibi parlamış olacağız.

   Sil
 6. Ne güzel söylemişsiniz "en ufak gözüken bir hayal bile çok kıymetli olabilir"diye...Düşlemekten hiç vazgecmemeliyiz😊Kaleminize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

   Sil
 7. Guzel yazmissiniz tebrik ederim. En ufak hayallerinizin gerceklesmesi dilegiyle...

  YanıtlaSil
 8. Yerinde sayarak yaşamak pek keyifli olmaz diye düşünüyorum. Daha iyi yaşamak için bir şeyler istemek bana normal görünüyor. Bu davranışı eminim birçoğumuz sergiliyoruzdur... ☺

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yol yoksa

Kılavuz Sensin