Gözler Kalbin Aynasıdır

Eğer görmeyi başarabilirsek gözlerin arkasındaki duyguları okuyabiliriz.
İnsanın kişiliğini, duygularını belirtir gözler. Şaşırınca gözlerimizi fal taşı gibi açarız, bir şey düşünürken sağa sola bakarız ...

Ben bu konuda biraz ön yargılı ve yanlış yapıyor olabilirim insanların gözüne baktığımda güvenip güvenmeyeceğim hakkında bir fikir oluştururum maalesef biraz güvensiz bir kişiyim bu yüzden etrafıma çok insanı almam. Herkesle anlaşmakta tezatlık gibi gelir bana zaten itme-çekme yasası misali huyunun benzediği kişiler ile arkadaş oluyorsun.
Ön yargı yaptığım kişilerin  çoğu da doğru çıkar.

Mesela ban yalan söylemem diyen insana asla güvenmem bence bunu derken bile yalan atabiliyor olabilir bırak buna başkaları karar versin yalan söyleyip söylemediğin konusunda.
En basitinden ürettiğimiz bahaneler bile bana göre yalana girer ve bunu çoğu kişinin yaptığını düşünüyorum.


Mesela buna benzer resimleri görmüşüzdür insanların düşündüğünü belirtir.Bu da duyguları anlatan bir resim idi gerçekten duygularımızı mimiklerimiz ve özellikle gözlerimiz ile belirtiyoruz.

Şimdiden bu tabirim için kusuruma bakmayın benim güvenmediğim göz yapısı ise gözleri fıldır fıldır dönen ve birine aşırı odaklanıp onu süzen daha doğrusu düşündüğünün aksine konuşan imadır.
Gülümseyip gözleri donuksa orada bir şey ararım.

Düşüncelerimizi ve bakışlarımızı değiştirirsek hayat akışımızın da değişeceğine inanıyorum.
Ne kadar farklı gibi hissetsekte bazen gözlerimiz bunun zıttı olabiliyor.

Duygularını belli etmeyen kişiler maske yöntemini aşırı başarılı kullanan kişilerdir ve bu da bana göre baya zordur çünkü insanın zaafı olup düşüncelerini illa belli edebiliyor.

Gözlerimizin güzel baktığı, başarılı baktığı, sağlıklı baktığı güzel günler dilerim.

Bir kaç olumlama yazmak istiyorum.


Gözlerimi seviyorum.
Etrafa bakmayı seviyorum.
Gözlerim sağlıklı.
Dünya iyi ve olduğum çevre iyi ve ben iyi gözlerle bakıyorum.
Her şey iyi.
Sağlıklıyım ve mutluyum.


Yorumlar

 1. Etrafını gözlemen, insanları değerlendirmen çok hoş şeyler Atakan oğlum. Azıcık yanılma payı da koyabilirsen, sen üzülmemiş olursun oğlum. Eline sağlık. Sevgilerimle Atakan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle yanılma payını da koymak gerekiyor. Çok teşekkür ederim Ece Abla :)

   Sil
 2. Eskilerin ‘İlmi Sima’ diye isimlendirdikleri bir alan var. Kişilerin vücut şekil ve hareketlerine göre analiz yapıyorlar. Gözler ön plana çıkıyor bu alanda. Gözlerden analiz yapmak mümkün. Ben ‘yalan söylemem’ diyen ve çok yemin edenlere güvenemiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle bende güvenmiyorum. Gerçekten güzel bir alan "İlmi Sima" araştırıp geliştirebilsek ne güzel olur. Yorum için teşekkür ederim :)

   Sil
 3. İnsanlara önyargı ile yaklaşma söylemi koca bir yanılgıya yol açıyor. Önyargı ile yaklaşınca kendini karşı taraftaki kisinin hışmından koruyorsun ve ben de senin gibi yanılma payim düşüktür ve gözler insanı ele veren ilk unsurlar arasında bence.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yol yoksa

Kılavuz Sensin