Bu Devirde Evlilik?

Şöyle bir soru yöneltmek istiyorum sizce evlilik nedir?
Zamanı var mıdır?
Bence evlilik, zamanı geldiğinde mantığına uyduğu zaman bir kişi  ile evlenmektir.
Bana göre zaman tam anlamıyla hazır olmaktır.
İnsan nasıl hazır olur?
-Kurulu bir düzeni olmalı, işi, düzdüğü bir evi kendi olsun yahut kira olsun.
24 yaşındayım atanmayı bekleyen bir öğretmenim, atanıp düzenimi kurmam ne kadar zamanımı alır bana göre büyük bir soru işareti.
1000 TL'yi aşan kiralar varken faturalar özel ihtiyaçlar derken acaba asgari ücret ile evlilik ne kadar kolay olur o da bir soru işareti hemde işsizlik varken onu da bulma ihtimali yine soru işareti.
Hepsi tamam olduğunda devamı da kısmet denklik bana göre çok önemli dengi birini bulunca evlilik olur. Tabi yaş kaç olur otuzları mı bulur yirmilerin ikinci yarısı mı olur yoksa kırk mı olur bilemedim.
Evlen demek kolaydır idare etmek zor olanı yaşıtlarımdan bir tane evlilik haberi duydum ve o da ailesi ile yaşıyor.
Erken evlilik hayallerinden vazgeçmektir bu yüzden evlilik zamanı erken olmamalı bu benim şahsi fikrim kişiden kişiye değişir üniversite okumayan bir kişinin dört yılı daha erken olur ondan sonrası onun önceliği.
Kişi bir kere yaşar şu hayatta bu yüzden önce kendini yetiştirmeli istediği noktaya erişmelidir.
Sizce nasıl olmalı?Yorumlar

 1. Ben de sizin gibi düşünüyorum bu konuda :)

  YanıtlayınSil
 2. Evliliğe mantık çerçevesinde yaklaşırsan şu anki durum için haklısın, bazen duygular çok öne geçiyor o zaman kararı verirken mantık arka planda sönükleşiyor. Kısmet diyelim, en iyisi.

  YanıtlayınSil
 3. Atakan oğlum. Herkesin maddi durumu elverişli olmayabilir. Bu birinci engel. Sonra seçim geliyor. Bu devirde çok dikkatli olmak gerekiyor.Zira beklentiler çok yüksek. Aslında karakter önemlidir ama kimine göre bu gözden kaçıyor. Bence evlilik önemli birçok kritere sahip kişiyle yapılmalı. Tabii sevgi de önemli.
  Emeğine sağlık oğlum. Sevgilerimle :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklisin Ece Ablacığım. Çok dikkatli bir şekilde adım atmak gerek aslında. Yorumun için teşekkür ederim. Sevgilerimle :)

   Sil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Desteğinizi Bekliyorum

Keşf-i Blogger Etkinliği

Kaybolmak ve Yolunu Bulmak