YUTAN ELEMAN "SİSTEM"

Her geçen gün moralim bozuluyor, içinde bulunduğum sistemin gördüğüm kısmının yaşattıkları umutlarımı yıkmakla kalmıyor yaşama alanımda olumsuzluklar meydana getiriyor.
Nasıl bir sistem bu puanın şu olsun şu okulu kazanırsın, şu sınavı geç ama mülakatı da geç işe başlarsın...
Nice dolambaçlı olaylar, bu mu yani her şey bu kadarcık mı?
Kıymeti büyük olan yaşamanın, büyük amacı olanların, fikirlerini ortaya çıkarmak için şans bekleyenlerin daha sayamadığım nice güzelliklerin hak ettiği bu mu?
Büyük bir iç çekiyorum yaşadıklarımın şükrü yaşayamadıklarımın hüznü ile yoluma bakıyorum aslında bakmak zorundayım çünkü sistem bunu istiyor.
Lisedeyken hayalim psikoloji okumaktı bu konuda gelişmek ve faydalı olabilmek en büyük hayalimdi yapamadığım matematik sorularına mı yanayım, yoksa zekamdan mı kuşkulanayım yoksa bizi bu duruma mecbur bırakan ah ah neye yanayım ne yapayım bilemem.

Nicelerimiz yeteneği olduğu işe atılamıyor bazılarımız bunu başarıyoruz ama toplumun çoğu mecburiyetlerin esiri.
Geçen gün lise 2 öğrencisine sordum hayalin ne, ne olmak istiyorsun? Bana dedi ki ne olursa işte Türkiye de durum bu maalesef bu.
Yetenek, hayaller, idealler bunların hepsi toplum tarafından unutuluyor, unutturuluyor...
Bizler önümüzdeki tabağa ne düşerse onunla yetiniyoruz ne diyeyim durum bu.

Başlığımda ki gibi nice yetenekler, mücevherler yutuluyor, şans tanınmıyor, gelişimine katkı sağlanılmıyor, öylece bırakılıyor.
Yine de umut var çünkü biz daima peşinden koşacağız hayallerin olamaz dense dahi yılmadan usanmadan oldurmak için uğraşacağız bir ömür alsa dahi bunu başaracağız.
Benim şansım ne olur bilmiyorum ama buradan yazıp en azından hayalimin bu kadarı ile yetineceğim hayatlarımızda ilerlememiz dileğiyle.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Amacına giden yolda insanları kullanma !!!

Dayatılanı Yapma !!!

Lütuftan Doğan Işık