Sadece Sen Varsın (There is only you)

En büyük hatamız başkalarına kendimizden daha fazla değer veriyor olmamızdır. Bu verdiğimiz değer bizi başkalarının tesiri altında kalmamıza neden oluyor. Bir işe başlarken o ne der bu ne der kaygısıyla kendimizi durdurur başarımıza engel oluruz.

Ancak sadece sen varsın senin hayatını yaşayan, kimse senin hayatını yaşayamaz o halde neden onların senin hayatında etkili olmasına izin verirsin ki. Kendi hayallerini, yeteneklerini, ilgilerini düşünmelisin o yönde ilerlemeli kendini geliştirmelisin.Sen yaşamda etkilisin, o hayalini kurduğun yaşamın gerçekleşmesi için bir umutsun.
Önce sen gelişmelisin ki sonra yaşamı değiştirebilesin.

Asla ama asla kendini küçümseme ben yapamam etkili olamam deme çünkü sen en büyük gelişime bir etkensin. Sende öyle bir lütuf var ki o lütufla geçmişte insanlar bir sürü başarılara imza attı, sen neden yapamayasın?


Bu hayatı kimse senin yerine yaşamadığı gibi senin çıkarlarını da kimse senin yerine düşünmez bu yüzden en önce sen kendini düşünmeli yolunu belirlemelisin.
Senin tek sermayen düşüncen, sana özgü yegane güç budur onu iyi değerlendirmen gerekir.Bu hayatın özü mücadeledir. Mücadele asla bitmeyecek sende buna hazır olarak daima bunun için uğraşmalısın. Sana yapamazsın, olmaz diyenlere inat başarmaya bak.
Yıkılsan dahi kendini ayağa kaldır ve ben bu değilim kendime gelmeliyim diyerek yolunda etkili ve başarılı olmalısın.

Şu hayatı bir kere yaşayacağız ne hayalimiz varsa onu ertelemeden şimdi, hemen yapmalıyız ki kendimize verdiğimiz söz yerini bulsun.Aslında bunun bilincinde olunca hiçbir şeyi ertelemek istemiyorsun ve aklında ne varsa hemen yapmak istiyorsun.

Hayat kapalı bir kutu neyin ne zaman geleceği koca bir belirsiz sırf bu yüzden hiçbir şeyi ertelemeden yapmalı.

Yaşamın bir kurbanı olarak yapmak istediklerimi çevrem ne der kaygısıyla ve korkularım yüzünden yapamadım ve şimdi bunu aşmak için koca bir adım atmayı planlıyorum ve çok geç olmadan da yapacağım hepimiz yapalım çünkü yapmazsak yolculuğun son durağındayken koca bir boşluk ile yitip gideceğiz.

Sadece sen varsın kendini düşün ve ona göre adım at.Yorumlar

 1. Harika bir motivasyon yazısı olmuş tebrik ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Your blog looks beautiful. Nice post. :)
  Following you! Follow back?

  www.minnieart.blogspot.com

  YanıtlaSil
 3. Gerçekten de ara sıra insan bu yazıyı okuyup söylediklerinin farkına varmalı. Gerçekten de sadece biz varız. Gereksiz insanların gereksiz söylemleri bizi üzmemeli. Çok haklısın her bir cümlende. Farkındalık yaratan bu değerli paylaşım için teşekkürler. Kalemine sağlık (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende bu değerli yorumun için çok teşekkür ederim :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yol yoksa

Kılavuz Sensin